c.Покровське Покровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Молодій щохвилі.

В сонця золоті купайся

На Вкраїні милій.

Навесні 1922 року на карті Миколаївської області з'явився новий населений пункт - село Гуляницьке. З початку виникнення села Гуляницького була відкрита початкова школа в центрі села. Далі навчання учні продовжували у Филимонівській семирічній школі, яка знаходилась в двоповерховому панському будинку і проіснувала до 1957 року.Закінчилася Велика Вітчизняна війна. Люди почали повертатися до мирного життя. Обробляли землю, сіяли зернові, вирощували врожаї. В 1953 році, за рішенням правління колгоспу, старе приміщення контори в с. Гуляницьке віддали школі. Коли в 1957 році Филимонівська школа перестала існувати її діти почали відвідувати Гуляницьку школу, яка в 1963 році стала 8-річною школою, директором був Ярослав Миколайович Курник, а завучем Марія Григорівна Мельничук. В 1965 році розпочали будувати нову школу і посадили навколо неї сад. В 1970 році перед учнями відкрила двері нова, простора школа. Директором стала М.Г. Мельничук. Попереду фасаду і в дворі школи діти разом з вчителями посадили стрункі красуні тополі. Довгий час в школі працювали досвідчені майстри педагогічної справи Ф.Н. Піддубняк, Ф.Г. Тющенко, Л.В. Тющенко, Л.Д. Кравчук, А.М. Плугар, Г.Ф. Литньовська, Т.П. Ващенко, Н.С. Бас, Г.А. Герасимчук, М.І. Дулдієр.  У 1985 році Гуляницька школа стала середньою. З 1988 року вона переходить на 11-річне навчання і стає Гуляницькою середньою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, а в 2001 році відбувається перехід на 12-річне навчання і школа стає Гуляницькою загальноосвітньою школою І - III ступенів.Сьогодні в школі навчаються учні з шести сіл: Гуляницьке, Тарасівки, Юріївки, Капітанки, Филимонівки, Йосипівки.У навчально-виховний комплекс школи входить:Дитяча організація «СТЕП»Щорічно у школі навчається приблизно 150 - 170 учнів, із них 65 - 68% мають достатній та високий рівні навчальних досягнень.Стрижнем методичної роботи в школі є науково методична проблема «Висока ефективність кожного уроку - запорука міцних знань і вихованості учнів. Формування активної життєвої позиції - спільна справа школи, сім'ї та громадськості. Творче відношення кожного вчителя до свого обов'язку - вимога часу.»Основою створення організаційно - функціональної системи інтелектуальної творчої діяльності вчителів та учнів стала робота педагогічного колективу над проблемною темою «Розвиток творчих здібностей на основі використання нестандартних форм організації інтелектуально-пізнавальної діяльності».

•  З 1963 року по 1985 рік - 8-річна Гуляницька школа.
    •  З 1985 року по 1988 рік - 10-річна Гуляницька середня школа.
    •  З 1988 року по 2001 рік - 11-річна Гуляницька СЗОШ І - III ступенів.
    •   З 2001 року - 12- річна Гуляницька ЗОШ І - III ступенів.

Директорський склад школи
З 1963 року по 1967 рік - Курник Ярослав Миколайович.
З 1967 року по 1977 рік - Мельничук Марія Григорівна.
З 1977 року по 1986 рік - Бас Надія Сергіївна.
З 1986 року по 1988 рік -  Урсул Марія Петрівна.
З 1988 року по 1998 рік - Маркітан Антоніна Вячеславівна.
З 1998 року по 1999 рік - Назаренко Олександр Васильович.
З 1999 року по 2003 рік - Бобровський Милослав Володимирович.
З 2003 року - Маркітан Антоніна Вячеславівна.